Program

ČTVRTEK 3. ČERVENCE 2008

12:00 Konference k 10. výročí vzniku Vězeňské duchovní služby v ČR

PÁTEK 4. ČERVENCE 2008

  • 10:00 Putovní výstava k projektu „Bojovníci proti totalitě pohledem dětí“
    kde: Hřiště ZŠ
  • 10:00 – 12:00 Soutěž ve fotbalových dovednostech pro veřejnost – pořádá Orel Fotbalové hřiště
  • 13:00 Ruční přepisování Bible ve spolupráci s Českým katolickým biblickým dílem
  • 14:00 Soutěž ve fotbalových dovednostech pod záštitou Antonína Panenky – pořádá Orel
    kde: Fotbalové hřiště
  • 14:00 Stojanovo gymnázium
  • 15:30 Prezentace vybraných charitativních organizací
  • 16:00 Prezentace Hnutí a nových komunit v ČR
  • 16:30 Vernisáž velkoformátových fotografií Jindřicha Štreita „Víra a odpuštění“
  • 17:00 Vernisáž velkoformátových fotografií „BENEDIKT XVI. – DĚLNÍK NA VINICI PÁNĚ.“
  • 17:30 Vernisáž vítězných fotografií Fotografické soutěže Velehrad 2007
  • 18:00 Prezentace činnosti Papežských misijních děl
  • 18:30 Vernisáž vítězných obrázků III. ročníku soutěže v malování „Cestou dvou bratří“
  • Výstava vítězných prací soutěže Nejekologičtější počin na výletě či dovolené

15:00 – 18:00 Velehrad dětem – Vysílá Rádio dobré vůle
kde: B podium u baziliky

Slavnostní zahájení odpoledního programu pro rodiny s dětmi ve spolupráci s Centrem pro rodinný život Olomouc.

Program

Dobrodružství na hradě: CESTA ZA POKLADEM – HLAVOLAMY – ve „Ztraceném městě“ hledají návštěvníci poklad, ke kterému je dovedou hlavolamy, hry a hádanky

15:30 Mezinárodní setkání vozíčkářů

  • 15:30 Mše svatá pro postižené v bazilice
  • 17:00 Setkání vozíčkářů (kde: před ZŠ)

16:00 – 18:00 Chce to čin – přijď být IN!
kde: Podium ZŠ

Program časopisu IN! (nejen) pro dívčí publikum

  • Hudební videoklipy
  • Módní přehlídka
  • Setkání s hrdiny
  • Ewa Farna a Petr Bende – rozhovor a autogramiáda

10:00 – 18:00 Aktivity pro životní prostředí
kde: Kostel sv. Jana nad Archeoskanzenem

Program

19:30 VEČER LIDÍ DOBRÉ VŮLE

Slavnostní večer u příležitosti státního svátku ČR spojený s prezentací významných projektů občanské společnosti

Přímý přenos:Česká televize a Český rozhlas 1 – RadiožurnálÚčinkující:

  • Jiří Pavlica s Hradišťanem
  • Ewa Farna
  • Petr Bende
  • PEHA
  • Czech Virtuosi Brno
  • Kantiléna – dětský sbor
  • Otokar Klein
  • Katarina Štúrová
  • a další…

Moderátoři:P.Prokop Siostrzonek a Lucie Výborná

21:00 Program Hnutí a nových komunit „Kdo má naději, žije jinak, byl mu dán nový život (Benedikt XVI.)“
kde: B podium u baziliky a duchovní program v bazilice

24:00 Mše svatá
kde: bazilika
1:00 – 6:00 „Soukromá“ adorace v Královské kapli v hrobu A. C. Stojana (vchod pouze z venku z boční strany baziliky)

SOBOTA 5. ČERVENCE 2008

Mše svaté v bazilice: 6:30, 7:30
8:30 Celebrují novoknězí České republiky
9:45 Modlitba svatého růžence v bazilice

10:30Slavnostní poutní mše svatá
kde: nádvoří před bazilikou
Hlavní celebrant: kardinál Giovanni Coppa
Koncelebrují biskupové Čech, Moravy a Slezska

Slavnostní poutní mše je přenášena Českou televizí, Českým rozhlasem Praha a Radiem Proglas

13:30 Přednáška o ikonostasu v kapli „Cyrilka“ (pořádá matice velehradská)
15:00 Byzantsko-slovanská liturgie svatého Jana Zlatoústého v bazilice
Příležitost ke svátosti smíření je v bazilice i na nádvoří
Doprava poutníků poutními autobusy je možná až na Velehrad

NEDĚLE 6. ČERVENCE 2008

MALÁ POUŤ

Mše svaté v bazilice: 7:30, 10:00, 15:00 hod.

13:30 Přednáška doc. ThDr. Václava Ventury, Th.D. „Cisterciánská spiritualita“ v ranně barokní kapitulní síni

Zdravotní službu zajišťuje: Maltézská pomoc, o.p.s.