Historické aktuality Velehrad 2008

Pod záštitou

  • Livie Klausové, manželky prezidenta České republiky,
  • Mons. Jana Graubnera, olomouckého arcibiskupa,
  • Jána Figeľa, eurokomisaře pro kulturu a sport,
  • Libora Lukáše, hejtmana Zlínského kraje

Ve spolupráci s

Ministerstvem kultury ČR, Zlínským krajem a Obecním úřadem Velehrad

Již devátým rokem se konají na Velehradě oslavy státního svátku u příležitosti Dne slovanských věrozvěstů, jejichž cílem je postavit most mezi všemi lidmi dobré vůle (bez rozdílu národnosti, politického přesvědčení nebo náboženského vyznání). Projekt, jehož vlajkovou lodí je Večer lidí dobré vůle, poukazuje jak na hodnoty židokřesťanské kultury, tak na působení svatých Cyrila a Metoděje v našem geografickém prostoru, ba i na vznik české vzdělanosti a státnosti.

Aktuality

Vítězové Velehradského pasu

9.7.2008 – Interaktivní rodinné soutěže VELEHRADSKÝ PAS se zúčastnilo mnoho rodin, z nichž byla během Večera lidí dobré vůle vylosována 4-členná rodina Šťastných z Vážan na Slovácku, která vyhrála zájezd k moři. Rodina Šťastných má celkem 4 členy: maminku Renatu, tatínka Antonína a 2 dcery – Renatku a Helenku. Na Velehrad jezdí již několik let a letošní ročník Dnů lidí dobré vůle si užili. Přinášíme Vám také několik fotografií:

  
Tisková konference

27.6.2008 – Dne 24.6.2008 ve 13.00 hodin se v budově KÚ Zlínského kraje konala tisková konference, kde byla představena letošní podoba projektu Dny lidí dobré vůle – Velehrad 2008.

Putovní pozvánka na Dny lidí dobré vůle se představila

19.6.2008 – V Uherském Hradišti dne 16. června vyrostla na náměstí slavná velehradská bazilika. Jednalo se o řezbářskou repliku, kterou vyrobili studenti Střední školy řezbářské z Tovačova, s květinovým aranžmá, jenž připravilo Výstaviště Flora Olomouc.

Tato netradiční pozvánka představuje projekt Dnů lidí dobré vůle, který se již devět let koná první červencový týden na Velehradě. Občané města si tak mohli prohlédnout originální informační panel představující charitativní projekt Dnů lidí dobré vůle, který se uskuteční ve dnech 3. – 5. července 2008 u příležitosti Cyrilometodějských slavností. Replika baziliky se objeví v průběhu měsíce června ještě v následujících městech: v Brně (17.6.), Uherském Brodě (18.6.), ve Zlíně (18.6.) a v Olomouci (23.6.).

Nejen těm, kdo si repliku baziliky nestačili prohlédnout, ale všem lidem dobré vůle je určena následující rada: Přijeďte ve dnech 4. – 5. července na Velehrad!

Výsledky soutěže Cestou dvou bratří

16.6.2008 – Přinášíme Vám výsledky soutěže v malování „Cestou dvou bratří“.

Fotografická soutěž VELEHRAD 2008

23.5.2008 – Vyhlásili jsme tradiční fotografickou soutěž. Můžete opět soutěžit v různých kategoriích a vyhrát některou ze zajímavých cen. Více informací zde.

Velehrad bude plný překvapení

6.5.2008 – Velehrad – Přípravy na devátý ročník Dnů lidí dobré vůle, který se uskuteční 3. – 5. července 2008 na Velehradě, jsou v plném proudu. Letošní ročník však nebude nosit loňské šaty, představí se vám v modernějším kabátě: uvidíte věci, které jste ještě neviděli, uslyšíte věci, které jste ještě neslyšeli!

A abyste věděli, že se máte opravdu na co těšit, nabízíme vám alespoň malou ochutnávku letošních velehradských překvapení:

  • Světová premiéra zcela nové písničky od Ewy Farné
  • Rádio Dobré vůle (POZOR! – vysílá se on-line)
  • Výstava fotografií věnovaná papeži Benediktu XVI.
  • Mezinárodní konference k 10. výročí působení Vězeňské duchovní služby v ČR

A chcete-li vše vidět na vlastní oči a slyšet na vlastní uši, přijeďte na Velehrad i vy!

Zúčastněte se soutěže EKOVÝLET, kterou pořádáme v rámci Dnů lidí dobré vůle!

17.4.2008 – Jak na to? Namalujte nebo nafoťte obrázek nebo celý seriál obrázků, jak jste trávili čas na výletě či na dovolené. Nebo napište povídání (příběh, úvahu, slohovku…). Napište nám také něco o sobě a o přírodě.

Výtvarná soutěž Cestou dvou bratří

3.3.2008 – U příležitosti oslav státního svátku České republiky Dne slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje na Velehradě vyhlašujeme v rámci Dnů lidí dobré vůle již III. ročník výtvarné soutěže „Cestou dvou bratří“, která je určena všem dětem do 11 let (1. – 5. třída ZŠ).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *